Cebulowy sezon 2018 – dwa filmy

0
1995

Zorganizowane przez Syngenta 2 września spotkanie w Bąbolinie było doskonałą okazją do podsumowania cebulowego sezonu 2018. Pokazało również na przykładzie plantacji, gdzie spotkali się producenci cebuli, że warzyw to w Polsce może być produkowany w sposób zapewniający wysokie plony i dobra jakość.

Spotkanie w Bąbolinie pozwoliło pokazać odmiany cebuli z portfolio Syngenta, które zgromadzono w części wystawowej. Uznanie budziła natomiast plantacja produkcyjna z odmianą Medaillon F1, zapowiadająca w tym roku nie tylko wysokie plony ale i znakomitą jakość cebuli. To spotkanie stanowi znakomitą platformę do wymiany doświadczeń z zakresu uprawy cebuli. Odpowiadamy na pytania, podsuwamy gotowe rozwiązania wielu problemów produkcyjnych – podkreślał Władysław Tokarczyk z Syngenta.

 

Sezon 2018 bardzo dobrze pokazał, że wiedza z zakresu cebuli cały czas jest potrzebna. Nie da się przyjąć jednego harmonogramu, szablonu według którego możliwe byłoby prowadzenie idealnej uprawy tego warzywa. Dlatego też pomocą służy program Onion Leader. Nasi klienci, którzy współpracują z doradcami Onion Leader, mogą liczyć na serwis doradczy w trakcie sezonu. Dzięki temu także w trudnym 2018 roku mogli uzyskać wysokie plony i dobrą jakość cebuli – podkreśla Władysław Tokarczyk z Syngenta. Dodaje, że popularność tego projektu rozszerzała się już na inne europejskie kraje. Korzystają z niego bowiem także producenci cebuli z Czech, Litwy i Białorusi. Niemniej jednak to przede wszystkim dla polskich producentów cebuli dedykowany jest projekt Onion Leader. Zapraszam już dziś do skorzystania z oferty Onion Leader w sezonie 2019, bo jak pokazuje praktyka wnosi on wiele ciekawych i innowacyjnych praktyk do waszych gospodarstw – podkreśla Władysław Tokarczyk.