Holenderka Rijnsburger 5 – cebula dla każdego

0
6221

Firma Syngenta od lat jest wiarygodnym dostawcą odmian cebuli. Każdą nową odmianę wprowadzamy na rynek, po co najmniej trzyletnich testach, wybieramy te, które są najlepiej dostosowane do lokalnych warunków uprawy: szerokości geograficznej, typu ziemi, oczekiwań dotyczących wschodów w konkretnych warunkach klimatycznych. Aby zadowolić wszystkich plantatorów cebuli, staramy się również, aby nasza oferta mogła być skierowana do szerokiego grona producentów warzyw w Polsce.

Do oferty znanych i cenionych od lat odmian, wciąż corocznie wzbogacanych o doskonałe nowości, gwarantujące wysoki plon i jakość w różnych warunkach uprawy na sezon 2016 proponujemy nową odmianę o doskonałych parametrach agrotechnicznych. Wprowadzając ją, jesteśmy przekonani, że zadowoli ona szeroką rzeszę plantatorów cebuli profesjonalnego rynku – zarówno uprawiających to warzywa w gospodarstwach wielkoobszarowych, jak również na średnich i mniejszych areałach. Ta nowa propozycja łączy w sobie zarówno wysoką wartość odmianową oraz przystosowanie do warunków uprawy występujących w całej Polsce z przystępną ceną nasion.

Holenderka Rijnsburger 5 – to pierwsza na rynku propozycja, która jest tak dobrym połączeniem świetnej jakości nasion, wysokiej wartości agrotechnicznej odmian i przystępnej ceny nasion.

Zespół Onion Leader rekomenduje Państwu wyjątkową propozycję odmiany, którą nazwaliśmy

Holenderka

Jest to odmiana Rijnsburger 5, cebula o średniopóźnym okresie wegetacji, dostosowanym do wszystkich regionów Polski. Spełnia ona doskonale liczne wymagania agrotechniczne takie jak; siłę wzrostu, plon, przechowywanie oraz klimatyczno-glebowe nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Szczególnie cenną cechą Holenderki, jest to, że w czasach kiedy warunki uprawy stają się dla cebuli coraz bardziej stresowe, cechuje się ona wyrównanymi i silnymi wschodami, oraz zdecydowanym wzrostem w okresie młodocianym. W ostatnich latach cecha ta – przy mało przewidywalnym typie pogody w okresie wiosennym – stanowi dla odmian cebuli szczególne wyzwanie.

Wiosny zimne, zbyt suche, lub zbyt wilgotne stanowią w ostatnich dwóch latach prawdziwe wyzwanie dla uprawiających cebulę. Stąd wielu producentów, poszukuje takich odmian jak Holenderka – Rijsburger 5. Ten zdecydowany wzrost docenią wszycy producenci. Holenderka – Rijnsburger 5 dobrze pokonuje okres juwenilny, pozwalając na bardziej trafne decyzje dotyczące ochrony herbicydowej cebuli. Silny wosk, dobry wigor części wegetatywnej, ułatwia również ochronę przeciw chorobom i wciornastkowi.

Rekomendowana przez nas norma wysiewu jest niższa, niż przy innych odmianach w typie Rijnsburger, co przy niskiej cenie nasion, stanowi jeszcze niższy koszt nasion na hektar. Zalecamy normę 2,6-3,0 jednostek/ha. Odmiana daje oczywiście możliwości zwiększenia obsady nawet do 3,6 jednostki, zwłaszcza w lepszych warunkach uprawy. Jednakże mając na uwadze silny system korzeniowy i możliwość uprawy w bardziej ekstensywnych warunkach, zalecana obsada jest uzasadniona.

Cebula Holenderka -Rijnsburger 5

 Charakterystyka

  • wysokoplenna, wysokiej jakości odmiana dnia długiego
  • norma wysiewu 2,6 – 3,0 jednostki/ha (z możliwością podniesienia do 3,6 w najlepszych warunkach uprawy)
  • średniopóźna odmiana przystosowana do uprawy w całej Polsce
  • tworzy regularnie okrągłe zgrubienia z cienką szyjką, dobrze zasychającą pod koniec uprawy
  • jasno-brązowy kolor łuski – pośredni kolor zadowoli zarówno tradycyjne gusta klientów, jak i tych którzy eksportują towar na różne rynki (w tym na Bałkany)
  • odmiana świetnie i bardzo długo się przechowuje (nawet do k. czerwca)
  • dobrze przechowuje się nawet w mniej komfortowych warunkach, dzięki dużej twardości, toleruje wysokie pryzmy
  • dobrze dosycha, tworzy silną i zwartą łuskę , nawet w trudniejszych (zwłaszcza przedłużających się) warunkach zbiorów
  • nawet bez chemicznej regulacji pobudzenia stożka wzrostu (Fazor), w warunkach przechowywania nie przejawia tendencji do porastania

 

 

Holenderka Rijnsburger 5 to cebula dla Każdego Plantatora

O nasiona pytaj w sieci handlowej naszych Dystrybutorów i we wszystkich dobrych profesjonalnych sklepach ogrodniczych

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here