Uwaga na szkodniki cebuli. Dobra pogoda może sprzyjać ich wysokiej presji!  

0
1141

Lustrując plantację cebuli i planując dalsze zabiegi warto pomyśleć o szkodnikach. Prognozowane na najbliższe dni ocieplenie może przyspieszyć ich rozwój i pojawienie się na plantacjach. Mowa tu o szkodnikach typu śmietka, ale tez pojawić się mogą już wciornastki. Warto wykorzystać okno pogodowe na wykonanie niezbędnych zabiegów na plantacjach cebulowych, także tych zwalczających szkodniki cebuli.

Tym razem eksperci Onion Leader zwracają uwagę na szkodniki cebuli jakie mogą zawitać na plantacje. Ciągłym zagrożeniem jest śmietka, ale o tej porze roku pojawić się mogą również wciornastki. Niezauważone w porę mogą spowodować spore straty i pogorszyć, i tak już nie najlepszą, kondycję cebuli.

Dobra pogoda stwarza też możliwość wykonania zabiegów herbicydowych. Tam gdzie występują problemy z zachwaszczeniem warto więc zastosować odpowiednie herbicydy selektywne. W tym momencie, gdy cebula ma już wykształcona na szczypiorze osłonę woskową, nie powinna zareagować na ich działanie i utrzymać dalszy wzrost. Co i jak stosować prezentowaliśmy w materiale:

Wysoka presja chwastów i słaba kondycja cebuli. Wiele plantacji będzie zaorane!