Znakomita plantacja cebuli na Dolnym Śląsku – początek lipca. FILM

0
1011

Wraz z ekspertami Onion Leader odwiedzamy kilkunastohektarowa plantację cebuli na Dolnym Śląsku. Rośnie tu odmiana Rijnsburger 5. Cebula jest w fazie 8-9 liścia właściwego a zgrubienia mają 4-5 cm średnicy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w tej fazie wzrostu?

Na tej plantacji chciałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na bardzo dobre wyrównanie roślin we wzroście. Szczypior jest intensywnie zielony a po ostatnich opadach deszczu jakie tu miały miejsce szybko przyrasta – mówi Władysław Tokarczyk koordynator projektu Onion Leader.
Znakomita kondycja i wyrównanie cebuli Rijnsburger 5
Na plantacji wykonano do tej pory wszelkie zabiegi przeciw chorobom grzybowym, co przełożyło się na bardzo dobrą zdrowotność roślin. W fazie 5-6 liścia zakończono zabiegi herbicydowe, a występujące jeszcze chwasty zostały usunięte ręcznie. W tym momencie trzeba szczególną uwagę na wciornastki, które mogą się pojawić i bardzo szybko opanować rośliny. Będzie to szczególnie ważne w okresie żniw kiedy to wciornastki masowo przenoszą się z upraw zbóż na plantacje cebuli. Nadal będziemy też chronić rośliny przed mączniakiem rzekomym oraz Stemphylium – informuje ekspert Onion Leader. Więcej informacji w materiale filmowym
https://youtu.be/pC1euME8WY4