Uwaga na wciornastki i zwalczanie chwastów w uprawie cebuli!

0
2568
Atak wciornastków

Żniwa to czas, kiedy wciornastek traci swoje naturalne miejsca żerowania i bardzo chętnie nalatuje na plantacje cebuli. Na wielu plantacjach, konieczne jest zabezpieczenie plantacji przed tym szkodnikiem, który może prowadzić do znacznego ograniczenia powierzchni asymilacyjnej. Po stwierdzeniu tego szkodnika, konieczne jest sięgnięcie po preparaty najskuteczniej zwalczające różne stadia rozwojowe tego szkodnika.

Realizowane doradztwo w ramach projektu Onion Leader, powoduje, że coraz lepiej zwalczane są też chwasty, co korzystnie przekłada się na wielkość plonu. Dobrze sprawdza się połączenie prosulfokarbu z herbicydem Boxer. Na plantacjach cebul, w okresie intensywnego tworzenia się zgrubienia korzeniowego nie powinno się obecnie już stosować herbicydów, gdyż mogą się one przełożyć niekorzystnie na wielkość i jakość plonu.

Wszelkie decyzje dotyczące stosowania herbicydów muszą być bardzo przemyślane i dostosowane do panujących warunków o czym na filmie informuje Władysław Tokarczyk z firmy Syngenta.