Wzorowe plantacje cebuli Onion Leader – Vision LUX

0
1696

Na zadbanych i dobrze prowadzonych plantacjach cebuli, kondycja roślin jest znakomita. To zasługa odpowiedniej agrotechniki jak też dobrze dopasowanej odmiany. W rejonie Kujaw dobre notowania zbiera odmiana Vision F1. Uprawiana w tym roku po raz pierwszy w gospodarstwie rodziny Kopytowkich w miejscowości Rycerzewko spełniła oczekiwania. W połowie lipca kondycja szczypioru jest bardzo dobra a zgrubienia mają już 5-5,5 cm średnicy.

To zasługa konsekwencji – dobrze dobranego terminu siewu, właściwej ochrony herbicydowej, nawożenia i późniejszej ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami. A sezon 2017 nie należy do łatwych. Trzeba było umiejętnie dobierać herbicydy, stosować je we właściwym momencie i wreszcie na czas wykonać zabiegi zwalczające choroby i szkodniki. Mateusz Kopytowski dzięki współpracy z ekspertami Onion Leader, ma plantacje w pięknej kondycji. Zdrowe i wyrośnie cebule rokują na dobre plony w tym roku. Odmiana sprawdziła się tu doskonale, pomogli doradcy Onion Leader i jest to odmiana którą będę chyba uprawiał w kolejnych latach – mówi Mateusz Kopytowski.

Aby mieć w takim stanie plantacje w tym roku, by osiągnąć taki wigor, poziom zaawansowania we wzroście i tak znakomitą zdrowotność trzeba było umiejętnie wykorzystać panujące warunki pogodowe i na czas wykonać wszystkie potrzebne zabiegi agrotechniczne – podkreśla Władysław Tokarczyk. Zaleca zarazem czujność i konieczność prowadzenia w tym momencie dobrej ochrony fungicydowej, które pozwoli zabezpieczyć rośliny przed takimi zagrożeniami jak mączniak prawdziwy, Stemphylium, czy szara pleśń. W tym momencie potrzebna jest dalsza ochrony przed chorobami i szkodnikami gdzie warto sięgnąć po fungicyd Scorpion 325 SC – dodaje ekspert Onion Leader.

Znakomita jakość cebuli Vision – połowa lipca