Odmiany cebuli na plantacjach Onion Leader – FILM

0
1930

Jak co roku firma Syngenta przygotowuje się do warsztatów polowych, które zaplanowane są na koniec lipca na jednej z plantacji produkcyjnych cebuli na Kujawach. Zgromadzono tam całą kolekcje odmian cebuli z portfolio Syngenta, obok której na kilkudziesięciu hektarach uprawiane są dwie sztandarowe odmiany – Progression i Vision.

Kiedy odwiedzamy tę plantację w pierwszej dekadzie lipca, wygląda ona znakomicie. Rośliny są w znakomitej kondycji, zdrowy zielony szczypior – aż miło spojrzeć. To zasługa odpowiednio prowadzonej agrotechniki, przede wszystkim ochrony i nawożenia. Tu dzięki odpowiednim zabiegom herbicydowym udało się zapanować nad zachwaszczeniem, a regularnie wykonywane zabiegi fungicydowe dały efekt w postaci znakomitej zdrowotności roślin. Szczypiory jest w znakomitej kondycji, obsada jest optymalna – to rokuje na dobre polony.

Na kolekcji widać już różnice między odmianami cebuli

Na plantacji produkcyjnej rośnie kilkadziesiąt hektarów cebuli z odmianami Progression F1 i Vision F1. Tuż obok kolekcja odmian z portfolio Syngenta, gdzie już uwidaczniają się różnice w wyglądzie roślin. Wszystko to do zobaczenia podczas zbiorów pod koniec lipca.

Plantacja produkcyjna z odmianą Vision

Więcej szczegółów o tym spotkaniu już wkrótce na http://www.warzywapolowe.pl/ i http://onionleader.warzywapolowe.pl/